Przede wszystkim jesteśmy młodzi. "Młodość to stan ducha" - tak mawiał przed ŚDM w Krakowie o.Leon Knabit z Tyńca. Przede wszystkim jesteśmy wspólnotą. Dziś w trudnych czasach to nasz znak szczególny. Jesteśmy dla młodych. To nasze główne zadanie które postawił przed nami św. Jan Paweł II nasz Założyciel i Patron. Jesteśmy dla tych którzy szukają. To Jan Paweł II powiedział do nas "szukajcie tych z wielkich drzwi kościoła". Takie zadanie pozostawił RAM-owi na zawsze. Jesteśmy dobrzy i tacy chcemy być. "Kupa dobrych ludzi" - jak mawiał ks. Antoni Sołtysik który tworzył od początku naszą wspólnotę. Jesteśmy radośni. Radością najpiękniej głosi się Chrystusa. Jesteśmy rozśpiewani. "Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam dobre serca mają. Źli ludzie - mówię ci, ci nigdy nie śpiewają :)  Jesteśmy rozmodleni. Modlitwa jest oddechem duszy - oddychamy! Jesteśmy dla Ciebie! Otwartość na każdego młodego człowieka to nasz znak szczególny. Jesteśmy parafialni. Pomagać duszpasterzom w pracy parafialnej z młodzieżą to nasze wyzwanie. Jesteśmy diecezjalni. Tworzymy diecezjalną wspólnotę otaczając naszego biskupa. Jesteśmy papiescy. Następca Chrystusa na ziemi - każdy papież jest naszym duchowym przewodnikiem. Jesteśmy soborowi. Sobór Watykański II dał nam impuls zaangażowania świeckich w życie Kościoła. Na to wezwanie odpowiadamy  Jesteśmy w diecezjach "stowarzyszeniem"- czyli posiadamy struktury: animatorów i moderatorów zarówno duchownych jak i świeckich, dla skuteczniejszego działania.

Jeśli tu trafiłeś to nie przypadek! 

Pytaj o Ruch Apostolstwa Młodzieży (Grupy Apostolskie) lub sam próbuj go założyć w twojej parafii. 

Jesteśmy dla Ciebie. 

Do naszych grup zapraszamy każdego, kto chce dzielić się wiarą z innymi i sam doskonalić swoją relację z Bogiem i bliźnimi.

 
 

SŁOWO DLA CIEBIE

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». A pasterze mówili nawzajem do siebie: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». (Łk 8, 10-12, 15)